John Clark
Chair of the Central Governing Board
Sarah Tai
Stellah Mubayiwa
Janet Taylor
Sian Davies
Executive Principal
Rebecca Datta
Federation Finance & Business Director
Sophie Lawes
Federation Early Years Leader, SLE Specialisms EYFS, Phonics, Assessment (EYFS & KS1), Leadership of Curriculum
Natascha Lloyd
Finance & Business Manager and Holy Trinity Local Advisory Board member
Venessa Williams
Admin and Data Officer
Dan Hyslop
Governance Manager
Daniella Hutchinson
SLE Specialism: Leader of Learning - Mathematics
Sarah Mather
SLE Specialisms: Maths
Sandra Gaudan
PA Learning, Development and Partnerships Manager
Jo Smith
Headteacher - St John and St James
Catherine Thomas
Headteacher - Holy Trinity
Anna Case
Headteacher - Springfield
Lucy Blewett
Headteacher - St Matthias
Toni Mason
Headteacher - St John The Baptist, SLE Specialisms: EYFS, Maths and PSED
Janet Taylor
Headteacher - Morningside
Jenna Clark
Headteacher - Gainsborough
Rebecca Mackenzie
Headteacher - De Beauvoir
Daniela Rader
SLE Specialisms : EYFS, Special Educational Needs and English
Jo Stonehouse
SLE Specialisms: Assessment, English, Mathematics and Curriculum, Morningside Local Advisory Board Member
Maudie Wyatt
SLE Specialisms: Maths, English, MFL, Springfield Local Advisory Board Member
Ben Bignall
SLE Specialism: English, Greater Depth and Curriculum
Sarah Lowden
SLE Specialism: English and Literacy
Grace Gladstone
Sam Dorney
SLE Specialism: Science & AFL
Amy Frohock
Class Teacher: Year 2, SLE Specialisms: Science and Teaching and Learning and St Matthias Local Advisory Board Member
Rachel Smith
SLE Specialisms: Phonics, Reading and Computing
Morgan Allen-Oliver
St John & St James Local Advisory Board Member
Fr David Lambert
St Matthias Local Advisory Board Member
Arnette Frederick
Foundation Governor, St Matthias Local Advisory Board member
Rev. Mark Nelson
St John & St James Local Advisory Board Member
Melanie Venables
Morningside Local Advisory Board Member
Richard Carreau-Floume
Morningside Local Advisory Board Member
Ralph Eliot
Co-opted Governor and Chair of the Business & Finance Committee
Kathryn Lowrie
De Beauvoir Local Advisory Board Member
Donna Thomas
Local Authority Governor, Safeguarding Link Governor, Chair of St John & St James Local Advisory Board
Mondli Makina
Parent Governor, member of the Business & Finance Committee
Amy Gray
St John the Baptist Local Advisory Board
Maria Middleton
Foundation Governor and St Matthias Local Advisory Board member
Layla Conway
Gainsborough Local Advisory Board Member
Robert Adediran
Foundation Governor, Chair of St John the Baptist Local Advisory Board
Paul Clarkson
St Matthias Local Advisory Board Member
Adeola Olukosi
St John & St James Local Advisory Board Member
Jean Charles
De Beauvoir Local Advisory Board Member
Imogen Davis
St John the Baptist Local Advisory Board Member
Rachael Smith
Foundation Governor, Chair of Morningside Local Advisory Board
Sally Glen
Morningside Local Advisory Board Member
Larre Olajide
St John the Baptist Local Advisory Board Member
Jane Betsworth
Morningside Local Advisory Board Member
Gill Brady
De Beauvoir Local Advisory Board Member
Tom Fitzmaurice
St John & St James Local Advisory Board Member
Rev. Laura Luz
Foundation Governor, Chair of Holy Trinity Local Advisory Board
Fran Pearson
Holy Trinity Local Advisory Board Member
Hilary Ryan
Foundation Governor, Chair of the Outcomes & Provisions Committee
Bilal Batha
Springfield Local Advisory Board Member
Eleanor Seed
St John the Baptist Local Advisory Board Member
Jean Wolfram
De Beauvoir Local Advisory Board Member
Rev. Graham Hunter
St John the Baptist Local Advisory Board Member
Sam Hobbs
Foundation Governor, Chair of Gainsborough Local Advisory Board
Jo Fowler
Gainsborough Local Advisory Board Member
Ariane Dunwell
St Matthias Local Advisory Board member
Gareth McCartney
De Beauvoir Local Advisory Board Member
Christina Mackenzie
St John & St James Local Advisory Board Member